1. kulturni dan – začetek Bevkove bralne značke

V ponedeljek, 17. septembra, smo imeli prvošolci prvi kulturni dan, ki je posvečen začetku bralne značke. Ta dan so učenci spoznali tekmovanje za Bevkovo bralno značko, spoznali knjige, med katerimi bodo lahko izbirali in skupaj smo obiskali šolsko knjižnico. Knjižničarka nam je pokazala kako poteka izposoja knjig, nam prebrala čudovito pravljico o branju ter na koncu vsem učencem razdelila knjige, ki jim jih poklanja Društvo bralna značka Slovenije.

V zvezke smo nalepili seznam knjig – proze in poezije. Za dokončanje BBZ mora učenec ob ilustracijah pripovedovati tri pravljice, ter se na pamet naučiti tri pesmice. Knjige si bodo lahko učenci tedensko – ob petkih – izposojali v šolski knjižnici, lahko pa si jih izposodite tudi kje drugje. Pomembno je, da imajo knjige ob pripovedovanju s seboj.

Komentiranje zaprto.