Ponedeljek, 23. 3.

Dobro jutro prvošolci.

Začenjamo že drugi teden ¨drugačne¨ šole. Kot skoraj vsak ponedeljek bomo tudi tega pričeli s pravljico.

Danes bodo na urniku kar tri ure slovenščine in ura športa. Ne ustraši se, ne boš ves čas pisal in risal.

Lep in uspešen dan ti želimo.

Učiteljice

SLOVENSKI JEZIK

Pri slovenskem jeziku boš potreboval/a pomoč staršev.

•   Najprej se pogovorite, kako v vaši družini skrbite za okolje (npr. ločevanje odpadkov, nakupovalni listek, kupovanje lokalno pridelane hrane,…) ter kateri so vzroki ter posledice teh dejanj.
  •   Nato naj ti starši preberejo zgodbo BETI IN CEJ NAKUPUJETA .
  •   S starši se pogovorite.

Kdo nastopa v tej zgodbi? (Beti, Cej, škrat, mama, oče, muca Copatarica)

Kdo so glavne književne osebe in kdo so stranske? (glavne: Beti, Cej, škrat, stranske: mama, oče, muca Copatarica)

Kje se zgodba dogaja? (doma, v avtomobilu na cesti, v nakupovalnem centru)

Katere EKO navade imajo v Betkini in Cejevi družini?

Kakšen je škrat v zgodbi? Kaj počne?

Kakšni so škratje po navadi (dobri, slabi, nagajivi, šaljivi,…)?

Katere škrate poznaš in kaj počnejo (na katerih področjih radi ponagajajo)?

Kakšne težave ima Cej?

•   V črtast zvezek z rdečo barvico zapiši naslov BETI IN CEJ NAKUPUJETA. Ob rob zvezka zabeleži tudi datum. Reši še učni list (CEJU NAGAJA ŠKRAT), ki  ga nato prilepi pod naslov. Besede poišči v besedilu – napisane so z veliki tiskanimi črkami.Če nimate možnosti tiskanja, lahko besede tudi samo zapišeš v dva stolpca (levo besede, pri katerih je ponagajal škrat, desno pa besede, ki jih je zapisal Cej).

Dodatne dejavnosti:

• Če želiš še dodatno vajo, lahko do naslednjega obiska trgovine zapisuješ stvari, ki jih bo potrebno kupiti, torej pišeš nakupovalni seznam.
  • V velik brezčrtni zvezek lahko narišeš svojega škrata. Škrata poimenuj (njegovo ime zapiši pod ilustracijo) in povej, kaj ta škrat počne (lahko ustno, lahko zabeležite starši ali pa če otrok že zmore, zapiše sam).
  • Lahko poslušaš še druge pravljice, v katerih nastopajo škratje. Npr.:

Danes bomo razgibali telo z gimnastičnimi vajami. Prosi starše, da ti pomagajo pri branju navodil, ti pa jih povabi, da telovadijo skupaj s tabo 🙂 . Vaje lahko delaš v stanovanju, na balkonu ali pred hišo. Zraven lahko poslušaš  svojo najljubšo glasbo.

Predlagam, da izvedeš spodnje vaje vsaj trikrat v dnevu.

• stojiš v širini ramen, razpreš roki v odročenje, se zavrtiš in s tem preveriš, da imaš okoli sebe dovolj prostora
  • roke daš v bok in 7x krožiš z glavo v eno in 7x v drugo smer
  • pogledaš 5x gor in dol
  • pogledaš 5x levo in desno
  • roki daš ob telo v priročenje, krožiš z rameni 5x nazaj in 5x naprej
  • roki daš v bok in delaš z njimi velike kroge, glavo in noge imej pri miru, ponovi 7x
  • roki sta še vedno v boku, tokrat sučeš telo po 2x v levo in 2x v desno, izmenjaje ponovi 5x
  • nogi daš skupaj in se s prsti na rokah poskušaš dotakniti tal, kolena naj bodo pri tem iztegnjena, ponovi 5x
  • primeš se za kolena in krožiš z njimi 5x v desno in 5x v levo stran
  • zdaj so na vrsti še gležnji in zapestja, krožiš hkrati z levim gležnjem in desnim zapestjem, potem zamenjaš, ponovi 7x
  • stopiš z nogama v širino ramen, iztegneš roki naprej v predročenje, pazi na ravno hrbtenico, stopala so na tleh, izvedi 10 počepov
  • streseš roki in nogi ter celo telo
  • naglas zavriskaš: JUHEJ!:-)

3 thoughts on “Ponedeljek, 23. 3.

1. Pozdravljeni,
    lahko prosim objavite še e-mail naslov učiteljic 1. razredov
    Hvala.
    Lep pozdrav.

2. Pozdravljeni,
    kontakte učiteljic imate v e-poštnem sporočilu.
    Lep pozdrav, Majda Mlinar

3. Velik HVALA za učiteljici 1.b, ga. Majda in ga. Zdenka, ki sta danes poskrbeli, da so učenci 1.b dobili delovne zvezke, s katerimi bo delo od doma lažje. Predajo zvezkov sta tako skrbno načrtovali in imeli ne malo dela.

Še enkrat hvala tudi po tej poti za izkazano skrb do naših otrok in poslane pozdrave.
    Zaradi takih gest je svet lepši!

Vse lepo in dobro vsem. Ostanite zdravi, Saša.