Torek, 12. 5.

Dobro jutro. Spet nas čaka zanimiv dan… Poleg preverjanja znanja te čaka še iskanje rim in zabavne naloge pri športu.

Danes je pri spoznavanju okolja na vrsti preverjanje znanja. Ocenjevanje znanja bo v sredo, 19. 5. 2020.

Imate  dve možnosti:

Spletna naloga vsebuje tudi zvočni posnetek navodil. Kliknite na oznako pod napisanimi navodili  in se vam bo predvajal posnetek.

Za tiste, ki boste učni list natisnili, je navodilo napisano v oklepaju. Natisnite pa tudi učni list SPO MOJA PRETEKLOST – SLIČICE, da bo otrok sličice izrezal in jih nalepil v ustrezna polja.

Ker je to preverjanje znanja, VSE odgovore, spletne ali fotografije, pričakujemo danes.

Študent Simon se je zelo potrudil in za vas pripravil prav posebna navodila za današnji  uri slovenščine.

Učitelj Simon si danes je izbral,

da ti mladi nadobudnež rime boš iskal.

Rima, zakaj naj bi jo otrok poznal?

Prav zato prijatelj, ker si ti včeraj Jurija Murija bral.

Kako nastane rima?

Kako se sploh naredi?

Rima nastane takrat, ko vse štima,

ko končnice besed izbereš podobne – vsaj dve ali tri.

Zaradi rime nastanejo pesmi – žalostne balade,

in tudi takšne ki opevajo zaklade.

Velikokrat so plod ljubezni,

včasih pa je rima tudi beseda, ki strezni.

Priznam, Pavčkov Tone res bil je car,

zdi se, da prav vseh možnih rim vladar.

Napisal je pesmi nešteto veliko,

polno takih, ki jih je bral zase, potiho.

Prepričan sem, da bi tudi ti poizkusil sam,

kako skladati rime – kateri je to program.

Ozri se naokrog, razmisli, naj se zgodi čarovnija,

vse kar se spomniš, do koder seže domišljija.

Da bi vse to pisal, bilo bi res nedopustno,

zato naj bo ta naloga tokrat zgolj ustno.

Išči rime, poišči različnih vsaj pet,

čeprav sem prepričan, da jih najdeš zagotovo deset.

Če pa še pri desetih ne obupaš,

sestavi pesem – če si upaš.

Potrudi se, pri rimah je poanta ta,

da ni važna kakšna je, samo da prihaja iz srca.

Vseeno ti ponujam opozorilo,

spodnji delovni list naj bo samo vodilo.

Če ne gre, ti pomaga Juri Muri,

skupaj s prijatelji tudi v tej težki šolski uri.

Srečno!

V pesmi si dobil navodilo, da ustno poišči vsaj pet parov besed, ki se rimajo.

Nato naj ti starši natisnejo še učni list (UL_Juri Muri_Rime), reši ga in prilepi v ABC zvezek. Kdor nima možnosti tiskanja, naj v zvezek prepiše pare besed pri prvi in drugi nalogi, tretje ni potrebno prepisovati.

POMEMBNO OBVESTILO ZA STARŠE:

Čeprav bo najverjetneje z 18. 5. pouk potekal spet v šoli, si po priporočilih pristojnih institucij učenci ne bodo smeli izmenjevati šolskih pripomočkov. K tem spada tudi kolebnica. Zato bo ocenjevanje potekalo po dogovoru, ki smo ga sprejeli za šolanje na daljavo. Torej, do 28. 5. nam pošljite posnetek preskakovanja kolebnice. Na podlagi tega bo vaš otrok pridobil oceno iz športa.

Današnja telovadba:

• Razgibaj se z gimnastičnimi vajami: kroži z glavo, z rameni, pa s komolci z zapestji.
  • Kroži z boki, koleni, gležnji.
  • Naredi 10 predklonov. Kolena imej iztegnjena.
  • Skači z nevidno kolebnico. Štej do 20 naprej in nazaj.
  • Oglej si spodnji posnetek in ponavljaj zraven. Vaje lahko izvajaš tudi doma.

• Zdaj pa vzemi v roke kolebnico. Prepogni jo na pol in jo položi na tla. Preskakuj jo v levo in desno. Štej do 20.
  • Preskakuj kolebnico naprej in nazaj. Štej do 20.
  • Kolebnico primi v obe roki, jo pomeri do pazduh in prični s sonožnim poskakovanjem. Če imaš možnost, pojdi pred blok ali hišo. Poskusi večkrat, gotovo ti bo uspelo😊
  • V tem tednu je napovedano bolj deževno vreme. Kako lahko telovadiš tudi po dežju, si oglej v spodnjem posnetku.