Petek, 17. 4.

3. TD – DELO Z RAČUNALNIKOM

Danes imamo spet poseben dan – tehniški dan z naslovom Delo z računalnikom. Vsako leto se že v prvem razredu začnejo učenci seznanjati z računalnikom in njegovo uporabo. Letos se temu res ne moremo izogniti.

Ali morda že veš, zakaj vse uporabljamo računalnik? Kakšne vrste poznamo? Razmisli.

V brezčrtni zvezek napiši naslov – 3. TD – DELO Z RAČUNALNIKOM

Če imaš možnost si natisni učni list (UL_računalnik) in ga prilepi v zvezek. Če nimaš možnosti tiskanja, pa sliko preriši v zvezek.

Poimenuj vse dele, ki sestavljajo računalnik. Na učni list ali risbo računalnika dopiši sestavne dele računalnika (računalnik, monitor ali ekran…).

INTERNET

Kot je omenjeno v video posnetku je internet zelo koristen. Uporabljamo ga za:

• Iskanje podatkov – primer spletna stran razreda,
  • Iskanje fotografij in slik,
  • Igranje igric – tudi poučnih,
  • Pošiljanje elektronskih sporočil.

Ima pa tudi slabe strani:

• Vse kar preberemo na internetu ni vedno resnično,
  • Ljudje se lahko predstavljajo za koga drugega,
  • Ljudi lahko zasvoji – predvsem igranje igric.

Na spletni strani https://safe.si/video/risanke-ovcesk si lahko ogledate kratke poučne risanke o varni uporabi interneta in elektronskih naprav. Običajno jih učenci z veseljem pogledajo.

RISANJE V SLIKARJU

Preizkusil se boš v risanju na računalniku. Tisti, ki za delo uporabljate tablice in mobilne telefone tega, na žalost, ne boste mogli opraviti – ampak ne skrbite, če ne prej, boste že prihodnje šolsko leto to preizkusili v šoli.

Preden začnete si oglejte kratka video navodila za delo.

S pomočjo staršev na računalniku poiščite program slikar.  Ustvari sliko in jo shrani.

DANAŠNJA NALOGA

Kot je bilo omenjeno že v videoposnetku o internetu,  s pomočjo staršev preko starševe e-pošte učiteljicama (1.c tudi učitelju Simonu – simc.cibej@gmail.com) napiši kratko sporočilo, sporočilu lahko priložiš tudi sliko, ki si jo ustvaril v slikarju.

DODATNA (NEOBVEZNA) NALOGA: TEKMUJ S SOŠOLCI V SPLETNEM MATEMATIČNEM KVIZU

Naloge ni potrebno opraviti danes, kviz bo odprt do ponedeljka, 20. 4. 2020, do 20.00.

Prosi starše, da ti pomagajo odpreti kviz:

•  v brskalnik (lahko tudi preko pametnega telefona, tablice) vpiši spletni naslov: https://kahoot.it/
  •  vpišeš PIN 07476075, pritisneš ENTER,
  • spodaj na ekranu se ti pokaže prostor (»enter nickname«), kjer vpišeš svoje ime in razred (kjer je več učencev z istim imenom, je potrebno vpisati tudi prvo črko priimka) – primer Mateja 1.c.
  • pričneš z odgovarjanjem – pod sliko izbereš pravilen odgovor.

V pomoč so vam lahko tudi slikovna navodila: NAVODILA KAHOOT