Četrtek, 23. 4.

Kako čas hiti! Četrtek je že. Zdaj imamo pa samo še dva koraka do počitnic 🙂

Danes so na urniku, slovenščina, spoznavanje okolja, matematika in šport. Lep in uspešen dan ti želimo.

Danes boš pisal narek. Pripravi si črtast zvezek nato pa poslušaj navodila v spodnjem posnetku.

Posnetek lahko seveda poslušaš večkrat.

Ko boš narek končal, še enkrat preglej in po potrebi ponovno poslušaj in dopolni manjkajoče.

V torek si spoznal da:

JEMO ZDRAVO IN RAZNOLIKO HRANO. VELIKO SADJA IN ZELENJAVE.

DA LJUDJE ZA ŽIVLJENJE POTREBUJEMO ENERGIJO. TO PA DOBIMO V HRANI. DOBRE STVARI V HRANI NAM POMAGAJO PRI GRADNJI IN DELOVANJU NAŠEGA TELESA.

PIJEMO DOVOLJ TEKOČINE. BREZ VODE NE PREŽIVI NOBENO ŽIVO BITJE. NAJBOLJE JE PITI VODO, SAJ TA OČISTI NAŠE TELO OD ZNOTRAJ. VSAK DAN SPIJ 5 KOZARCEV VODE!

Danes pa se boš s starši pogovarjal kako pomembno za zdravje je tudi redno umivanje. Umil si boš roke in zobe.

Z otroki se pogovarjajte, kdaj in kolikokrat si morajo umiti roke. Otroke najprej vprašajte, približno kolikokrat na dan si umijejo roke in ob katerih priložnostih. (pred jedjo, po jedi, ko zapustimo wc, po igranju npr.: v peskovniku, če božamo živali, …) Skupaj ugotavljajte, da je pomembno, da si roke umijejo čim večkrat na dan, predvsem pa pred jedjo.

Povprašajte jih, kako je umivanje rok predstavila medicinska sestra v novembru.

Oglej si posnetek:

Po ogledu naj si gre otrok umiti roke.

Na enak način se pogovarjajte o tuširanju/kopanju telesa in umivanju las.

Poudarimo tudi redno umivanje zob. Otrok naj pove, kako si umije zobe? Zakaj si jih mora redno umivati? Katera hrana ni zdrava za zobe?

Otrok si ogleda posnetek Zdravi zobki.

Po ogledu naj si otrok gre umiti zobe.

V velik brezčrtni zvezek napiši naslov: UMIVANJE

Pod naslov nalepi sličice (reklamni letaki) ali nariši pripomočke za umivanje ( brisača, milo, zobna krtačka,…).

Kaj si boš  danes zapomnil?

ZAPOMNIL SI BOM.

Z REDNIM UMIVANJEM  SKRBIMO ZA ČISTOČO VSEH DELOV TELESA (GLAVE, ROK, NOG, TRUPA IN ZOB). VSAK DAN SKRBIMO ZA ČISTO TELO IN TAKO PREPREČIMO MIKROBOM – TISTIM HUDOBNIM – DA NE PRIDEJO V NAŠE TELO IN NE ZBOLIMO.

Danes boš pridobljeno znanje utrjeval v delovnem zvezku na strani 30 in 31. Poskušaj sam prebrati navodila.

Danes te čaka ena zelo zanimiva ura. Najprej se ogrej. Najbolje bo če narediš nekaj gimnastičnih vaj. Začneš z glavo in nadaljuješ proti petam.

Odpri povezavo spodaj. Za vsako črko je podana svoja naloga. Za vsako črko v svojem imenu naredi nalogo, ki je zapisana.

Kako-ti-je-ime-športne-vaje

Primer:

S – poskusi se dotakniti oblakov, štej do 15

I – stoj na levi nogi in štej do 10

M – 50 korakov vzvratno

O – hodi kot medved in štej do 10

N – sonožni poskoki 20x

Naredi vsaj 6 nalog. Če je v tvojem imenu premalo črk, lahko vključiš tudi priimek, imena risanih junakov in podobno. Zraven lahko povabiš tudi svoje družinske člane in skupaj naredite naloge za vsa vaša imena. Lahko pa za izziv opraviš vse naloge in greš po abecednem vrstnem redu.

Ko z nalogami opraviš, vzemi blazino s kavča ali postelje in se usedi na tla. Na blazino s prstom napiši svoje ime in priimek.