Četrtek, 14. 5.

Še danes in, kot kaže, zaključimo s šolanjem na daljavo. Jutri imamo namreč športni dan – navodila so že objavljena na strani za petek.

Pri slovenščini boš danes opravil vajo nareka ter vajo branja in pisanja.

Navodila ter sam narek poslušaj na posnetku:

Ko z narekom končaš, si vzemi krajši odmor, nato pa reši delovni list.

SAM beri navodila in opravi naloge kot je zahtevano. BEREM IN PIŠEM

Starše prosimo za povratno informacijo nareka.

Danes je bilo predvideno preverjanje znanja iz geometrije. Ker ne vemo, kako bo v prihodnjih tednih steklo delo v šoli, smo se odločile, da geometrijo danes samo utrjujemo in bomo s tem nadaljevale tudi prihodnji teden v šoli. Znanje bomo preverile v šoli.

Znanje iz geometrije boš danes utrjeval v spletnem kvizu Kahoot.

V Kahoot se lahko prijavite preko spodnje povezave:

Ali v brskalnik vpišete kahoot.it in vpišete Game PIN: 01490409.

V pomoč so vam lahko navodila iz prejšnjega Kahoota.  NAVODILA KAHOOT

Pazite, ker je današnji pin drugačen.

Kviz bo odprt do petka, 15. 5. 2020, do 20.00. Prosim, da učenci kviz rešijo samo enkrat in naj drugi ne rešujejo kviza, ker ima omejeno število prijav.

GLASBENA UMETNOST

Danes se boš spomnil pesmi, ki smo se jih letos učili. Študent Simon je za vas posnel par posnetkov pesmi, tvoja naloga pa je, da pesem prepoznaš. Ko ugotoviš katera pesem je, zraven tudi zapoj. Če ti ne uspe prvič, si posnetek predvajaj še enkrat. Pozorno poslušaj. Ali ugotoviš, na kateri inštrument je Simon igral?