Ponedeljek, 4. 5.

No pa so počitnice mimo. O svojih dogodivščinah nam boš pripovedoval na video konferencah.

Čaka naš še zadnji del prvega razreda. Veliko ste se že naučili, nekaj nas pa še čaka. Veselo in pogumno na delo.

Pred počitnicami si spoznaval kako pomembno za zdravje je zdrava prehrana  in redno umivanje.

Za zdravje je pomembno tudi gibanje. Tudi zajček Bine je skupaj z Ajdo raziskoval, kaj je pomembno za zdravo življenje.

To si oglej na tej povezavi:

Sedaj pa še ti, kot zajček Bine malo telovadi.

Ena igra za ogrevanje. Po navodilih izvedi dejavnost:

10 počepov, 10 poskokov, razmigaj prstke, pomahaj z roko, dvigni nogo nato še drugo, primi se za uho, zapri oči, pokaži jezik, pobožaj se po trebuhu, pokrči koleno najprej eno nato še drugo, pomigaj s stopali, skomigni z rameni.

Naj ti nekdo prezrači sobo. Naredi pet globokih vdihov. Svež zrak je zelo pomemben za naše zdravje. Sprehodi se do kuhinje in popij kozarec vode.

Ob vprašanjih obnovi:

Zakaj je Ajda telovadila? (Da bo bolj zdrava in se bo v svojem telesu bolje počutila?)

Katere vaje je delala Ajda? (Delala je gimnastične vaje.)

Kaj sta postavila? (Poligon.)

Kaj je poligon? (Po sobi/telovadnici razporediš različna telovadna orodja ob katerih potem telovadiš. Delaš poskoke, se plaziš, valjaš, delaš prevale,…)

Katere vaje je delala Ajda na poligonu? ( Vaja na gredi, skok, skok čez kozo, tek čez ovire, preval in malo lahnega teka.)

Kakšna sta bila, ko sta nehala telovaditi? (Bila sta utrujena.)

Kaj sta si pripravila po telovadbi? (Limonado.)

Katera limonada ju je odžejala? (Limonada brez sladkorja.)

Kaj sta si pripravila za kosilo? (Korenčkovo juho?)

Zakaj nista imela za posladek korenčkovo pito z rozinami in mandlji? (Ker je bila sladka in sladko ni zdravo pogosto jesti.)

Kaj je bilo za posladek?(Za posladek je bilo jabolko.)

Kaj sta delala po kosilu? (Šla sta počivati. )

Kam sta odšla po počitku? (Na bazen.)

Ali je zajček počival?  Ali je naredil prav? (Ni počival. Opoldanski počitek je potreben.)

Kakšna sta bila zvečer? (Bila sta utrujena.)

Kaj sta naredila pred spanjem? (Umila sta se. Umila sta si zobke.)

Kaj pomeni iti spat s kurami? (Da greš dovolj zgodaj spat.)

Kaj si je še zaželel zajček Bine? ( Zaželel si je pesmico, uspavanko.)

Sedaj pa v zvezek napiši naslov: GIBANJE IN POČITEK

Zvezek razdeli na polovico.

Na zgornji del polovice nariši sebe kako telovadiš. Na spodnji del nariši sebe pri počitku.

Kaj si boš danes zapomnil?

ZAPOMNIL SI BOM.

VELIKO SE GIBAMO NA SVEŽEM ZRAKU.

•         GIBANJE JE ZELO POMEMBNO ZA TELESNI IN MISELNI RAZVOJ, ZATO SE VSAK DAN DOVOLJ GIBAJ NA SVEŽEM ZRAKU.

VSAK DAN DOVOLJ POČIVAMO.

•         PRAVIJO, DA OTROCI RASTEJO TAKRAT. KO SPIJO. ZATO SE NE UPIRAJ. KO MAMICA ZVEČER ŽELI, DA GREŠ V POSTELJO. TUDI POČITEK ČEZ DAN JE PRIPOROČLJIV.

Vsa navodila te tokrat čakajo v posnetku.

Povezave, ki te vodijo na stran:

GUM in ŠPO

Danes bomo ponovno združili glasbo in šport. Saj eno brez drugega pri plesu ne gre. Za ogrevanje boš najprej zaplesal na že znano skladbo Od glave do peta. Tvoja naloga je, da poskušaš čim bolj intenzivno izvajati vaje, da se čim bolj ogreješ.

2020 03 30 Od glave do peta

Smo ogreti? Sedaj pa te čaka malo drugačna naloga. Poslušal boš 4 skladbe. Vse 4 skladbe so delo skladatelja Camilla Saint Saënsa in so del simfonije, ki se imenuje Živalski karneval. Ko boš vsako skladbo poslušal prvič, poskušaj ugotoviti, katero žival poskuša skladatelj opisati z zvoki. Potem ti bodo starši povedali, ali si ugotovil pravilno. Ko boš poslušal vse štiri je tvoja naloga, da si eno skladbo izbereš in poskušaš na to skladbo zaplesati. Pri tem lahko domišljiji pustiš prosto pot. Če ti je nerodno plesati pred starši se lahko tudi ‘’zapreš’’ v svojo sobo in poskusiš plesati tam.

Posnetki skladb:

SLON

LABOD

KUKAVICA

ŽELVA

V zvezek za Gum napiši naslov: CAMILLE SAINT SAENS: ŽIVALSKI KARNEVAL. Nariši svojo izbrano skladbo (žival).

Naslednjo uro te čaka ocenjevanje znanja. Brez skrbi, nič težkega ne bo. Tvoja naloga bo povezana s podrobnim poslušanjem in risanjem 😉 .