Ponedeljek, 11. 5.

Spet je ponedeljek. Mogoče je to naš zadnji teden šolanja na daljavo in se kmalu spet vidimo v šoli.

Po vrsti slušaj posnetke in sledi navodilom:

1.

2.

3.

• Zakaj se je Juri odpravil v Afriko?
  • Kako je prišel tja?
  • Kaj vse je Juri doživel v Afriki? Pripovedujte.
  • Zakaj se je odločil, da se vrne domov?
  • Ste kdaj podobni Juriju Muriju? Kdaj?

4.

• Kakšen fant je bil kljukec Juri?
  • Kam je splezal? Kaj se je zgodilo?
  • Kaj pomeni: Vsak ga kara in pesti …?
  • Kdo je »vsak« in kaj pravijo?

5.

6.

Danes boš pred jutrišnjim preverjanjem ponovil o zdravju in svoji preteklosti.

Skupaj s starši si oglejte slike in ob njih se pogovarjajte. Navodila so napisana.

ZDRAVJE

MOJE ŽIVLJENJE – ODRAŠČANJE

Lahko pa si pogledate še enkrat predstavitve prejšnjega tedna:

Lahko pa si še enkrat ogledaš  Ajdo in zajčka Bineta:

GLASBENA UMETNOST

Si že kdaj slišal za banse? Verjetno ne. Danes se bomo skupaj naučili enega. Če ti bo zelo všeč, pa se jih boš lahko naučil tudi več.

Bansi so krajše pesmi, ki imajo ponavadi malo smešno besedilo. Besedilo pojemo vsi, hkrati pa besedilo tudi kažemo s krajšimi gibi. Tako naredimo prvič. Potem postopoma vsak del besedila zamenjamo z gibom. Na koncu lahko pesem sestavljajo samo gibi. To pa zna včasih koga kar pošteno nasmejati. Tvoja današnja naloga je, da se najprej naučiš pesem: Moj klobuk ima tri luknje. Najlažje boš to osvojil, če si pomagaš s spodnjim posnetkom (poslušaj in se navadi samo prvo kitico):

V zvezek za GUM napiši naslov MOJ KLOBUK IMA TRI LUKNJE in prilepi besedilo pesmi.

MOJ KLOBUK IMA TRI LUKNJE

Ko osvojiš besedilo in melodijo, se lahko lotimo bansa. Pri oponašanju gibov si lahko pomagaš s spodnjim posnetkom, ki ima zraven tudi prikazan gib.