Sistematski pregled

Spoštovani,

obveščava vas, da bo v prihodnjem tednu potekal sistematski pregled za učence 1. b razreda. Pregledani so pri zdravnici in zobozdravnici. Učenci imajo vabila z navodili v mapah.

Učenci se bodo razvrstili v dveh terminih in sicer :

prva polovica učencev v torek, 23. 1. 2018,

druga polovica pa v sredo, 24. 1. 2018.

Svojega otroka na dan sistematskega pregleda pripeljite v Zdravstveni dom Idrija ob 6.50, kjer vas bo počakala ena izmed učiteljic.

Učenci naj imajo s seboj:

• vse našteto na vabilu (kartica zdravstvenega zavarovanja, knjižica o cepljenju, izpolnjen vprašalnik…),
  • očala, če jih nosijo,
  • vse kar potrebujejo za zobozdravniški pregled (kartonček za naročanje!!),
  • šolsko torbo (kot običajno).

Lep pozdrav.

Učiteljici Mateja in Maja

Obvestilo: 1. TEHNIŠKI DAN

V ponedeljek, 4. 12.  2017, bo v 1. razredu potekal 1. tehniški dan

IZDELOVANJE NOVOLETNEGA OKRASKA

Otroci bodo prišli v šolo ob isti uri kot običajno in s šolsko torbico, vendar pouk ne bo potekal po urniku za ponedeljek.

Vsak učenec bo po navodilu izdelal novoletni okrasek – vrtljivega snežaka, s katerimi bomo okrasili našo učilnico. Rabili bomo škarje in lepilo.

Vse ostale dejavnosti (jutranje varstvo, varstvo vozačev, PB, angleščina) bodo potekale kot običajno.

Učiteljice v 1. razredu

Obvestilo: DOBRODELNA PRIREDITEV

V četrtek, 30. 11. 2017 ob 17. uri, vas vabimo na dobrodelno prireditev v Modro dvorano.

Starše prvošolcev prosimo, da na dan prireditve svoje otroke pripeljete v razred 15 minut pred začetkom prireditve, ob 16.45.

Učenci naj bodo preobuti v copate, na sebi naj imajo obvezno rumeno rutko.

Po končani prireditvi svoje otroke prevzamete v razredu.

Učiteljice prvih razredov

Obvestilo: 1. NARAVOSLOVNI DAN

V petek, 17. 11. 2017, bomo v 1. razredih imeli naravoslovni dan. Tekom dopoldneva se bo odvil tradicionalni slovenski zajtrk, pogovarjali se bomo, o darovih jeseni ter od kod in kako pride hrana do ljudi.

Učenci naj pridejo v šolo s šolskimi torbicami, obvezno naj imajo peresnico.

Učiteljice 1. razredov

2. ŠPORTNI DAN

V  petek, 10. 11. 2017, bo v 1. razredih potekal 2. športni dan  POHOD  do vznožja Kobalovih planin in rajalne igre.

Otroci bodo prišli v šolo ob običajni uri, vendar brez šolskih torbic. Primerno naj bodo obuti in oblečeni, s seboj pa naj imajo samo majhen nahrbtnik  s pijačo, saj bomo malicali v šoli pred odhodom.

S pohoda se vrnemo ob 11.20. Vse ostale dejavnosti (varstvo vozačev, PB) bodo potekale kot običajno.

V primeru dežja bo pouk. Rezervni datum za izvedbo športnega dne  bo sporočen naknadno.

Učiteljice 1. razredov

VABILO – KLUB STARŠEV: Predavanje Simone Levc

torek, 24.10. 2017, bo ob 17. uri v predavalnici OŠ Idrija predavanje Simone Levc na temo Ali vzgajamo samostojne in odgovorne osebe? Predavanje spada v okvir projekta KLUB STARŠEV.

“Kaj se je spremenilo v vzgoji nekoč in danes, zakaj so nove generacije otrok manj samostojne, manj odgovorne? So se spremenili starši, otroci…?”

VLJUDNO VABLJENI V ČIM VEČJEM ŠTEVILU!

Simbioza giba je za nami

V petek, 20. 10., smo se s starši, starimi starši, tetami, bratci, sestricami v okviru projekta Simbioza giba odpravili na sprehod po Rakah. Učenci so na sprehodu imeli nalogo, da nabirajo jesensko listje. Pri prvem studenčku smo se ustavili, se okrepčali z jabolki in se vrnili proti šoli. Ker smo imeli dovolj čada, so se učenci lahko v Mejci še malo poigrali na igralih.

Imeli smo se lepo in upam, da bomo ob kakšni drugi priložnosti spet sodelovali in se družili.

Prvo pisno ocenjevanje

V četrtek, 19. oktobra, bodo imeli prvošolci prvo pisno ocenjevanje znanja, delno tudi ustno. Ocenjevali bomo spoznavanje okolja – kdo sem (predstavim se), o šoli (šolski prostori in zaposleni), šolska pravila in varnost v prometu (pravila v prometu in vidnost). V pomoč naj vam bodo strani 13 in 25 v samostojnem delovnem zvezku za okolje (zelen zvezek). Znanje smo ustno preverili.

Ko bodo ocenjevanja popravljena, jih bodo učenci prinesli domov, jih pogledate, podpišete in jih učenci vrnejo v šolo.